Skip Navigation LinksAna Sayfa : Tüm Haberler : Haber Detay

Sağlıklı Yaşam Aracı Faaliyetleri

16 Ekim 2018 Salı  08:22:50    184

Sağlıklı Yaşam Araçlarımız aylık plandahilinde  düzenli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplumumuzunsağlığının korunması ve bilincinin geliştirilmesi  amacıyla sağlıklailgili özel gün ve haftalar dikkate alınarak  sağlık kuruluşlarımız,camilerimiz, pazar yerlerimiz, okullarımız, avm ,köy meydanları,kahveler v.b.mekanlar ziyaret edilmektedir.

"Bizim için halkımızın sağlığı çokkıymetlidir. Sağlıklı Yaşam Aracıyla amacımız, sağlık bilinci oluşturmak vetopluma sağlıklı yaşam kültürü kazandırmaktır. Hastalık risklerininazaltılmasını ve önlenmesini sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığınınçalışma ve kampanyalarından toplumun bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz.Toplumun her kesiminde sağlık farkındalığı oluşturmak için

Sağlıklı Yaşam Aracı ile birlikte ilçe veköylerde yaşamakta olan vatandaşların ayağına kadar giderek bilgilendirmefaaliyetlerinde bulunan sağlık ekipleri bu kez de  tarlada fasulye ,zeytin toplayan işçiler ziyaretedilerek , Dünya meme sağlığı günü kapsamında tarlada çalışan bayanlara kendi kendine meme muayenesi anlatıldı.çeşitlikonularda sorunları dinlendi, farklı konularda  bilgilendirme faaliyetleri yapıldı..

Bu kapsamda Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğü  tarafından 08 Ekim2018-12 Ekim 2018 Tarihleri arasındaTürkmen köy Yoğurtçular köyü, Sağlık köyü, Ahmetli köyü, Yeni köy, Bozköy, Sahiplerköyü, Çakırbeyli köylerine , gidildi. Köylülere; Meme sağlığı  Bilinçlendirme Ayı, Dünya Yaşlılar Günü,Emzirme Haftası, Dünya Yürüyüş Günü, Dünya Palyatif Bakım Günü, Dünya El YıkamaGünü ve Dünya Menopoz Günü konularında eğitimler verildi.